DELTA DUNARI and DRACULA TOUR 2008
odjezd Pá 15.8 ve 23:59 MOST(CZ) do MICHALOVCE(SK)(sobota 9:00) přes Praha,Brno,Žilina,Košice
Letanovce
http://www.balustrada.cz/galerie/galerie.phtml?50slovra_strana=1
celou sobotu rekreování na Zemplínské Šíravě - 12 největší
vodní ploše v Evropě
Odejzd NE 7:30 MICHALOVCE(SK) - ČERNIVICI(UA)(so 13-14:00)
přes Ubľa/M.Bereznyj(Hranice SK-UA),Sambir,Drohobyč,Stryj,Dolyna,Kaluš,Ivano
Frankivsk,Kolomya(vše UA)
odjezd PO 7:30
ČERNIVICI - Kišiněv(MD) (neděle 12:00)
přes Bälti(MD)
prohlídka hl města Moldávie - ubytování
bližší info viz www.moladavskarepublika.cz
odjezd ‚ÚT 7:30 Kišiněv(MD) - Oděsa(UA)-Zatoka(UA) (pondělí
12:00) přes TIRASPOL(PMR/MD)
cesta povede přes nikým neuznanou Podněsterskou moldavskou Republiku(PMR), velkou zhruba jako Lucembursko jejíž hlavním městem je Tiraspol.Říká se o ní , že je spolu s Běloruskem poslední baštou komunismu v Evropě.Má svou měnu,vlajku i hymnu a hranice,oficiálně je však součástí moldávie.
bližší info zde-doporučuju číst
http://visitpmr.com/
http://www.moldavskarepublika.cz
http://cs.wikipedia.org/wiki/Podn%C4%9Bst%C5%99%C3%AD
Prohlídka Tiraspolu,Oděsy(přístav,námořní muzeum)ubytování v městečku Zatoka nedaleko Oděsy v kempu u moře.
Odjezd ST 7:30 Zatoka(UA) - VYLKOVE(UA) (úterý 12:00) přes
Bilohorod-Dnistrovskyj a Tatarbunary(UA)
200KM cca 3 hod jízdy
Vesnice Vylkove je nejzapadleší kout Ukrajiny - říká se jí malé Benátky - je protkaná vodními lagunami - je to vstupní brána do delty dunaje na Ukrajinské straně - dle časových dispozic nocleh někde u moře na ukrajinské straně nebo přejezd přes cíp moldávie do rumunska.......
Odjezd ČT Vylkove(UA) nebo Galati(RO) směr Murighiol(RO)
přes Bräila, Tulcea
Po cestě návštěva Tichilesti - Leprosárium viz článek na konci,města Tulcea
Ubytování ve Vsi Murighiol - poslední obci kam lze dojet autem,pak už jen delta dunaje,spleť lagun a milionu rákosí a komárů, uzemí velké jako středočeský kraj - dle informací na netu, domorodci běžení nabízejí prohlídku této přírodní rezervace na loďce toho samozřejmě využijime
PÁ 7:30 odejzd Murighiol(RO) - Constanta(RO) (10:00)
SO 7:30 Odjezd
Constata - Brašov - Bran(Ro) příjezd kolem 12:00
v případě časových dispozic návštěva pravého Draculova Hradu ve vesnici Arefu, ve městě Bran návštěva proslulého komerčního hradu hraběte Draculy - v místě nocleh(po cest bude míjet jedinou rumunskou atomovou elektrárnu Cernavoda)
NE 7:30 Brašov(RO) -MOST (CZ) přes Arad (Ro),Budapest(H),Bratislava(SK),Brno(CZ)Praha(Cz)