1 Etapa odjezd
sobota(28.7)
18:00 MOST –
SARAJEVO(BIH) 1168 KM cca:16:00
hodin jízdy
Trasa:
Most-Praha-České Budějovice –
Linz(A)-Graz(A)-Maribor(SLO)-Zagreb(HR)-Banja Luka(BIH)-Sarajevo(BIH)
Příjezd do Sarajeva v neděli(29.7) cca. 10:00
–
prohlídka města
Navštíveno
muzeum války.Uměle vybudovaný tunel pod
letištěm,
který sloužil zejména pro
zásobování a bezpečný
přechod civilistů.
Ubytování v bývalé
olymp.vesničce v hotelu BRAČA
MUJIČ www.bracamujic.com
Cena za
třílůžkový pokoj 80 BAM= cca 1120/3= 373Kč na
osobu
2 etapa odjezd pondělí(30.7)
v cca 8:00 SARAJEVO(BIH)-BAR(MNE) 311KM cca: 4:30 hodin
jízdy
Trasa:Sarajevo(BIH)-Niksic(MNE)-Podgorica(MNE)
Příjez k městu Bar
v pondělí(30.7) cca 12:30
Ubytování
kousek za městem v kempu. Koupání
v moři
odpočinek
Cena na 3 osoby stan a
auto vychází na směšných 7
euro.Večeře
ve stylové Rybí restauraci.
3 etapa odjezd
v úterý(31.7.) v cca 8:00
BAR(MNE) – ELBASAN(AL) 270KM cca 4:00 hodiny
jízdy
Trasa:Bar(MNE)-Ulcinj(MNE)-Skodër(AL)-Tiranë(AL)-Elbasan(AL)
Po cestě
zastávka hned za hranicemi v městě Skodër
– pěkný hrad Rozafa , dále pak
prohlídka hlavního města Tirany včetně
náměstí –
ve městě mnoho ještě mnoho komunistických budov a
soch (jediné hlavní město
v evropě kde není McDoland) odpoledne
příjezd do města Elbasan – město
s nejznečistěnějším
ovzduším v evropě
– obrovská železárna
postavená
v 70´letech Čínany –
nyní funguje z 10%, fabrika velká asi
tak jako
10x staliňáků!!! Ubytování
v jednom z dvou místních hotelů
cena
cca.10 Euro na osobu= 280Kč ten horší 15Euro ten
lepší s teplou vodou!
4 etapa odjezd
středa(1.8)
v cca 8:00 ELBASAN(AL) – SKOPJE(MK)
245KM cca 3:30 hodin jízdy
Trasa:Elbasan(AL)-Struga(MK)-Kičevo(MK)-Gostivar(MK)-Tetovo(MK)-Skopje(MK)
Po cestě
návštěva a koupání
v Ohridském jezeře(kromě
Klémy :) )
– hluboké až 300m , žijí v něm
jedinečné druhy ryb.Toto jezero tvoří
hranici mezi Albáníí a
Makedonií.Příjezd do hlavního města
Makodonie – Skopje.
5 etapa odjezd
čtvrtek(2.8) v cca 8:00
SKOPJE(MK) – BEOGRAD(SRB) 431KM cca4:40
hodin
jízdy
Trasa:Skopje(MK)-Kumanovo(MK)-Leskovac(SRB)-Niš(SRB)-Beograd(SRB)
Prohlídka
hlavního města Srbska.
6 etapa odjezd
pátek(3.8.)
v cca 8:00 BEOGRAD(SRB) – MOST(CZ)
919KM cca 11:00 hodin jízdy
Trasa:Beograd(SRB)-Novi
Sad(SRB)-SZEGED(H)-BUDAPEST(H)-Gÿor(H)-Bratislava(SK)-Brno(CZ)-Praha(CZ)-Most(CZ)
Celkem se ujelo cca 3500 Km |